اپلیکشن اعلام خسارت محک

در این اپلیکیشن بیمه گذار با ثبت بیمه نامه های خود در کمترین زمان ممکن عملیات اعلام خسارت را انجام داده و موسسه محک خسارت از طریق مرکز کنترل خود نسبت به تخصیص و اعزام کارشناس برای زیان دیده اقدام می نماید

 • امکان نصب و ثبت نام رایگان
 • امکان اعلام خسارت در کمترین زمان 
 • امکان استفاده از قوانین و مقررات بیمه ای
 • امکان پیگیری خسارت های اعلامی
 • امکان ارتباط با موسسه محک خسارت
 • ارسال موقعیت دقیق مکانی بصورت اتوماتیک
 • امکان مشاهده تفکیکی بیمه نامه های دارای اعتبار و منقضی
 • امکان تعیین شعبه مورد نظر جهت دریافت خسارت

 1. دانلـــــــود از بازار
 2. دانلـــــود مسـتقیم

 

ادامه مطلب

ارزیاب خسارت کیست؟

ارزیاب خسارت یک شخصیت مستقل حقیقی یا حقوقی است که دارای پروانه ارزیابی خسارت از بیمه مرکزی بوده و مجاز به بررسی و تحقیق در مورد علت بروز حادثه و تحقق خسارت،تعیین مقدار خسارت و تشخیص میزان تعهد بیمه گر طبق شرایط بیمه نامه و مذاکره برای تعدیل و تسویه خسارت بیمه ای می باشد.


ارزیاب خسارت با بازدید از محل حادثه به بررسی و ارزیابی  میزان آسیب میپردازد، مدارک و شواهد را ثبت نموده و از مواضع خسارت تصویر برداری می کند. مناسبترین و بهترین روش را برای بازسازی و جبران خسارت پیشنهاد کرده و مدارک مورد نیاز جهت برآورد دقیق خسارت جمع آوری می نماید. اطلاعات جمع آوری شده را بررسی کرده و نتیجه نهایی را گزارش می دهد.


 

ادامه مطلب

ارزیابی خسارت بیمه های درمان

ارزیابی خسارت در زمینه بیمه های درمان در موسسه محک خسارت نوین اندیش:

پرونده های خسارت در چارچوب مفاد آئین نامه های 74 ، 85 ، بخش نامه های شورای عالی بیمه ،سندیکای بیمه گران ، تعرفه های طرف قرارداد ، کتاب ارزش نسبی و تعرفه های مصوب هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد.

ظرفیت و توانمندی این موسه در تمام حیطه های درمان از جمله بیمارستانی،پاراکلینیکی،دندانپزشکی و دارو با موضوعات متفاوت و روش های منحصر به فرد موسسه محک خسارت نوین اندیش که به شرح ذیل می باشد:

الف) قرار داد غیرمستقیم با شرکت های بیمه:

به معنی واگذاری کلیه امور مربوط به بیمه شدگان شرکت بیمه گر به شرکت ارزیابی که مجری آن نمایندگی می باشد. اسناد مورد رسیدگی شامل هزینه های پاراکلینیکی و هزینه های بیمارستانی است که بیمه شدگان مستقیما به مراکز درمانی سرپایی و بستری مراجعه می نمایند.

ب) قرار داد مستقیم با شرکتهای بیمه به منظور واگذاری کلیه امور مربوط به بیمه شدگان شامل :

1.صدور معرفی نامه جهت مراجع درمانی طرف قرارداد و یا تاییدیه های قبل از بستری ، دریافت دارو و پاراکلینیک

2. دریافت مدارک و اسناد از بیمه شدگان ، کارشناسی و ثبت خسارت در سیستم کاربری شرکت بیمه گر

3. دریافت اسناد از مراجع درمانی طرف قرارداد و ارزیابی خسارت مراجع در محل شرکت ارزیابی

4.استقرار ارزیابان در محل بیمه گذاران بزرگ و خاص

5.ارزیابی و ثبت خسارت در سیستم کاربری شرکت بیمه گر

6. پاسخگویی به سوالات،اعتراضات احتمالی و ارائه توضیحات فنی به بیمه شدگان،مراجع طرف قرارداد و یا سایر ذینفعان

ج) نظارت : 

1.نظارت به نحوه کارشناسی و پرداخت خسارت های مستقیم توسط نمایندگیهای بیمه

2.نظارت بر مراکز درمانی طرف قرارداد

د) عقد قرار داد :

به منظور تعدیل خسارت از طریق اخذ تخفیف از مراکز درمانی بیمارستانی و پاراکلینیکی

ادامه مطلب

پورتال محک خســــارت و ویژگی های منحصربه فرد آن

پورتال موسسه محک خسارت نوین اندیش علاوه بر فرآیندهای ثبت و تشکیل پرونده، اعزام کارشناس ، اطلاع رسانی لحظه به لحظه از آخرین وضعیت پرونده ، عملیات بررسی فنی ،عملیات کارشناسی تخصصی و ایجاد دسترسی به بیمه گران محترم دارای بخش هایی از قبیل : 

 • فیلم های آموزشی  
 • مسیریابی
 • اطلاعیه ها و ابلاغیه ها 
 • امکان نظارت بر عملکرد لحظه ای کارشناسان
 • کارتابل پیام های درون سیستمی
 • امور مالی بیمه گذاران
 • فرم ها

در این پورتال سعی شده تا کلیه فرآیندهای درون سازمانی و ارتباطات برون سازمانی در قالب ERP  بصورت کامل دیده شود و علاوه بر گزارشات مدیریتی متنوع ،امکان اتصال به دو اپلیکیشن اعلام خسارت و اپلیکیشن کارشناسان در آن دیده شده است.

موسسه محک خسارت  نوین اندیش به منظور تسهیل فرآیند انتقال پرونده به بیمه گر اقدام به اتصال به دو وب سرویس شرکت های فن آوران و فناپ را در دستور کار خود قرارداده تا شرکت هایی که از زیر ساخت این دو شرکت فن آوری جهت ذخیره و بایگانی اطلاعات بیمه ای خود استفاده می کنند، با استفاده از این سرویس ها نیاز به ثبت مجدد پرونده در پرتال های درون سازمانی خود رانداشته و با یک کلیک نسبت به انتقال داده ها میان دو پورتال اقدام نمایند. 

در پرتال این موسسه امکان مدیریت اپلیکیشن کارشناسان و اپلیکیشن اعلام خسارت پیش بینی گردیده و حتی الامکان ارائه خدمات آموزشی در حوزه بیمه  و برآورد خسارت و همچنین ارائه فیلم های آموزشی نیز از طریق این سرویس ها مهیا گشته است.

 

ادامه مطلب